Czy stosowanie takiego leku po poronieniu było uzasadnione?

Witam serdecznie, mam 30 lat, w dniu 08.08.11r. przeszłam zabieg łyżeczkowania po poronieniu w 9 tygodniu ciąży. Dodam, że lekarz przeprowadzający zabieg stwierdził, że macica była jak na ten tydzień bardzo powiększona. Krwawienie po zabiegu ustąpiło po ok. tygodniu. Po wizycie kontrolnej 26.08.11 lekarz przypisał mi B*** globulki, gdyż martwiła mnie wydzielina z pochwy, której kolor był zielonkawy, ale bez żadnego zapachu, pieczenia itp. Lek zaczęłam stosować od 29.08 i po ok. 2 dniach stosowania pojawiło się intensywne krwawienie wraz ze skrzepami, które nadal trwa (02.09.11) co mnie martwi i zastanawiam się czy w dalszym ciągu stosować B***? A może po takim zabiegu jego stosowanie jest niebezpieczne? Proszę o poradę w tej kwestii. Dziękuje.

Witam serdecznie!

Przepisany Pani preparat cieszy się wysoką skutecznością przy stosunkowo niewielkich działaniach niepożądanych. Jeżeli miała Pani nietypowy kolor wydzieliny, to jego przepisanie było całkowicie zasadne.

Opisywane przez Panią krwawienie jest najprawdopodobniej Pani pierwszą miesiączką po poronieniu. Zmiana charakteru krwawienia jest w tej sytuacji całkowicie uzasadniona.

Ze względu na krwawienie powinna Pani odstawić stosowanie wszelkich leków wprowadzanych dopochwowo. Powróci Pani do leczenia po zakończeniu krwawienia.

Pozdrawiam