Czy stosując Aknenormin, należy nakładać krem nawilżający na całą skórę twarzy?

Witam,czy stosując aknenormin należy nakładać krem nawilżający na całą skórę twarzy czy trzeba omijać zmiany trądzikowe, gdyż nawilżenie im szkodzi? Mam też niski poziom insuliny w surowicy 3,70 norma od 3,00.O czym to świadczy?

Dzień dobry, stosując kosmetyki do skór trądzikowych należy pamiętać również o odpowiednich działaniach łagodzących i zabezpieczających wierzchnią warstwę naskórka. Kremy nawilżające, pozbawione substancji blokujących ujścia gruczołów łojowych powinny zostać uwzględnione w pielęgnacji skóry trądzikowej. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.