Czy stosując antykoncepcję można zniwelować asymetrię piersi?

Witam,

Mam 25 lat. Odkąd pamiętam mam asymetrię piersi, lewa jest większa od prawej - czy da się to zniwelować bez ingerencji chirurgicznej? Czy stosując antykoncepcję hormonalną można się pozbyć asymetrii, czy też może to doprowadzić do powiększenia asymetrii?

25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Antykoncepcja hormonalna dwuskładnikowa, czyli taka, która zawiera w swoim składzie estrogeny może wpłynąć przejściowo na wielkość biustu. Efekt ten opiera się na wiążącym wodę działaniu estrogenów. Efekt jest przejściowy i nie powoduje wyrównania asymetrii piersi. Piersi ulegają obrzękowi i przez to efekt wizualny może być korzystny, jednakże czasami są z tym związane także dolegliwości takie jak poczucie obrzmienia czy tkliwości piersi.
Jedyną skuteczną metodą korekcji asymetrii piersi pozostaje metoda chirurgii plastycznej.

Redakcja abcZdrowie.pl