Czy stosując głodówki schudnę?

Witam. Chciałabym dowiedzieć się jak mogę schudnąć, stosowałam już głodówki - jednocześnie one i tak mi nie pomagają.. Ważę 53 kg. przy wzroście 168 cm. mam 16 lat, chciałabym mieć płaski brzuch i chude uda. No i właśnie -uda. Najgorsze w całym moim ciele - nie mam pojęcia co mogę zrobić, aby nie były one aż tak grube. Nie choruję na żadne choroby. Po prostu chciałabym ważyć jakieś 5-6 kg mniej. Pozdrawiam oraz oczekuję na odpowiedź.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie powinnaś się odchudzać, gdyż grozi Ci niedobór masy ciała, który podobnie, jak nadwaga stanowi ryzyko dla zdrowia.

Dieta odchudzająca nie jest wskazana w Twoim przypadku ponieważ:

- Twój organizm ciągle się rozwija i potrzebuje energii do tego procesu
- nadal się uczysz, a dieta o organiczonej ilości kalorii mogłaby powodować problemy z koncentracją.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Pomocne mogą być:
- masaże
- ciepło-zimne natryski
- stosowanie kosmetyków ujędrniająco-wyszczuplających
- codzienne ćwiczenia

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na : www.abccwiczenia.pl

Dla szczupłych ud i pośladków najistotniejsze będą ćwiczenia spalające tłuszcz i kształtujące mięśnie.
Z pewnością dobre efekty przyniesie bieganie (można zacząć od spacerów i stopniowo przechodzić do szybszego marszu, a następnie biegu, jeśli wcześniej nie praktykowano intensywniejszej aktywności fizycznej). Pomocna może być jazda na rowerze (np. z unoszeniem pośladków co pewien czas - pobudzi to większą ilość mięśni do pracy).
Najlepsze będą ćwiczenia angażujące mięśnie w rejonie pośladków i ud. Dobre efekty może przynieść:
- odwodzenie bioder w pozycji stojącej (do ćwiczenia można wykorzystać także specjalne gumy rozciągające, które wymagają włożenia w ćwiczenie większej siły)
- różnego rodzaju wykroki (można wykonywać ze sztangą, z hantlami lub bez)
-odwodzenie biodra w leżeniu bokiem
-odwodzenie uda w bok w klęku podpartym na podłodze
-prostowanie biodra w pozycji stojącej
-prostowanie biodra w klęku podpartym
-prostowanie biodra w leżeniu przodem
-unoszenie miednicy w leżeniu tyłem, czy
-unoszenie miednicy ze stopami ułożonymi na ławeczce.
Dobrym pomysłem może być także skakanie na skakance. Tak naprawdę bardzo dużo zależy od obecnej kondycji fizycznej. Myślę, że bardzo dobrym rozwiązaniem byłaby wizyta na siłowni, gdzie można skorzystać z wielu specjalistycznych przyrządów, a także fachowej porady trenera, który zawsze pomoże, jeśli ćwiczenia nie są wykonywane poprawnie i zmotywuje do systematyczności.
Obwód pupy, bioder i ud pozwalają zmniejszyć zajęcia aerobiku.
Są to: ABF, rowery (spinning), fat burning (zajęcia nastawione na spalanie tkanki tłuszczowej), step (zajęcia na stepie), dance (układ choreograficzny, taneczny) oraz magic bar (zajęcia ze sztangami i dużą ilością wypadów i przysiadów).
Warto także wykorzystać wakacje i wybrać się na wycieczkę rowerem, czy pojeździć na rolkach (intensywna praca dolnych części ciała).

POZDRAWIAM