Czy stosując Jeanine mogę współżyć bez dodatkowych zabezpieczeń?

Dzień dobry, od 3 miesięcy stosuje tabletki antykoncepcyjne (teraz Jeanine, ale zaczęłam od Axia), mój partner cały czas stosuje prezerwatywy, czuje się w nich pewniej. Chciałabym zapytać o skuteczność działania tabletek w celu zapobiegania ciąży, bo słyszałam już opinie, że źle dobrane nie chronią, a z drugiej strony skąd wiedzieć, czy są faktycznie dobrze dobrane, pod kątem takiej ochrony? Czy bez względu na to jakie tabletki nadal mnie chronią i mogę spokojnie współżyć bez dodatkowych zabezpieczeń? Pozdrawiam

Jeśli przyjmuje Pani tabletki prawidłowo (tj. o stałej porze, nie opuszcza Pani żadnej tabletki, nie przyjmuje leków obniżających skuteczność itp.) to ochrona antykoncepcyjna jest zachowana i nie wymagana jest dodatkowa metoda. Przypominam, że antykoncepcja hormonalna nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.