Czy stosując tabletki antykoncepcyjne, można się opalać?

Dzień dobry, mam 21 lat, od 4 miesiący stosuje doustną antykoncepcję (Vibin mini), chciałabym zapytać czy mogę się opalać? Chodzi mi o naturalne słońce, a nie o solarium. W ulotce niestety nic nie jest napisane na ten temat, a w internecie spotkałam się z bardzo różnymi opiniami. Proszę o pomoc.

Dla zdecydowanej większości kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne opalanie jest bezpieczne. Jednak u części mogą pojawić się przebarwienia skórne w formie ciemnych, brązowych, nieregularnych plam, zlokalizowanych przede wszystkim na twarzy. Przebarwienia na górnej wardze penie zdążyła juz Pani u kogoś zauważyć. Warto zabezpieczać się solidnymi filtrami. To zawsze poprawia efekt końcowy.