Czy stosuje się obecnie zabieg krioterapii siatkówki przy dużych zmianach zwyrodnieniowych na obwodzie siatkówki?

Witam! Mam konkretne pytanie do lekarza okulisty: Czy stosuje się obecnie zabieg krioterapii siatkówki przy dużych zmianach zwyrodnieniowych na obwodzie siatkówki- wiem że to jest dawna(stara metoda)? Jakie mogą być powikłania po krioterapii siatkówki? Jakie są wady takiego zabiegu?

Witam. Media bolesna mniej precyzyjna niż laser i stosowana w rozległych obwodowych zmianach oczu słabo widzących lub z jaskra nastepcza lub wiklajaca. Przy oku słabo wiszący lub ślepym szybko się robi większy obszar siatkówki. Tez nie cały ale około 1.4 obwodu max pół ale niechętnie. Powikłania zapalenie ciśnienie zaczerwienienie obrzęk ból. Pozdrawiam serdecznie