Czy stres, drżenie w środku i utrata wagi to nerwica?

Pytanie do psychiatry. Podczas dużego stresu (spotkanie z kimś, tata alkoholik) mam przyspieszony oddech, mdli mnie-nawet wymiotuję, nie mogę nic jeść-ściśnięty żołądek mam- trzęsie mi się wszystko w środku, ręce mi się też trzęsą, czuję jak bym miała mięśnie związane, schudłam też przez nerwy mega. 3 lata temu ważyłam 53kg a teraz ważę 43kg :( czy to nerwica ? Gdzie się udać do lekarza ? Jakie badania wykonać ? Jak sobie z tym poradzić ? :( proszę o pomoc. mam wrażenie że wariuję. :(

Witam Panią Serdecznie,

Zapraszam Panią do kontaktu osobistego z lekarzem psychiatrą i mocno zachęcałabym Panią o poproszenie lekarza o skierowanie Pani na terapię.

Życzę Pani powodzenia,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią
Czy to nerwica? Bardzo możliwe, Pani objawy faktycznie
na to wskazują.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Nie można jednak tego zaniedbać, gdyż objawy będą się nasilać.
Może Pani skonsultować problem z psychiatrą.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć nerwicę
i jej uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami opisanych zaburzeń oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Proponuję, aby udała się Pani do psychologa-diagnosty lub lekarza-psychiatry. Objawy, które Pani opisuje są na tyle intensywne, ze być może pierwszym krokiem byłoby włączenie farmakoterapii, która miałaby na celu regulację Pani nastroju na tyle, by móc podjąć dalszą prace terapeutyczną. Podkreślam jednak, że leczeniem właściwym dla tego rodzaju trudności, jest praca terapeutyczna. Tylko zmiany w tym obszarze mogą pozwolić Pani na powrót do pełnej i, co najważniejsze, trwałej równowagi. Jest Pani młodą osobą. Dużo łatwiej wprowadzać zmiany w sposobach radzenia sobie, gdy nie jesteśmy jeszcze w pełni ukształtowani i cechy osobowościowe pozostawiają spory margines elastyczności pozwalający na osiągnięcie pożądanych zmian w dość krótkim czasie. Pozdrawiam serdecznie.