Czy stres i niewłaściwa dieta może doprowadzić do hiperandrogenizacji?

Czy wskutek długotrwałego stresu i niepokoju (ok roku) oraz nagłej zmiany diety-odstawienie cukru, nabiału oprócz masła i żółtek jaj, pszenicy mogło dojść do hiperandrogenizacji u kobiety?w okresie stesu i diety mocno schudłam, pojawiła się niedowaga przy prawidłowych wynikach morfologii. Poziom testosteronu to 91 (norma 14-74),podwyzszone nieco 17OH progesteron, zaostrzony mocno trądzik, kilka włosów wokół sutków i 3 na brzychu.

Należałoby przyjrzeć się Pani dziennemu jadłospisowi. Sama eliminacja lub ograniczenie podanych produktów nie powinna przyczynić się do zmian na tle hormonalnym, natomiast już brak urozmaicenia, zbilansowania jadłospisu oraz niedostateczna podaż w żywności energii, witamin i składników mineralnych tak. Proszę założyć dzienniczek żywieniowy i spisywać przez tydzień, co Pani codziennie zjada, następnie udać się bądź skontaktować z dietetykiem, aby przeanalizował czy niczego w tym żywieniu nie brakuje. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.