Czy stres ma wpływ na hipotonię?

Bardzo proszę o poradę. Mam hipotonie ale lekarz powiedział żebym się cieszył bo będę zdrowszy ale ja mam problemy z dotlenieniem. co często kończy się mroczkami,szumami usznymi, spadkiem koncentracji i siły, zdarzają się omdlenia i niedowłady z powodu niedokrwienia. Dodatkowo wahania pogodowe nasilają objawy. Wielokrotnie badany cukier nie ujawnił odchyleń od normy, kortyzol również w normie. W chwili obecnej mam 20 lat i czuje się jak "opona z której ktoś wypuścił powietrze". Dodam że najgorzej czuje się w okresie letnim. Czy stres może mieć jakiś wpływ?

Lek. Paweł Szadkowski

Stres z całą pewnością nie działa korzystnie, ale to zależy od tego czy hipotonia jest wywołana mechanizmem odruchowym. Powinna pani przejść dokładną diagnostykę kardiologiczną, a w następnej kolejności neurologiczną (jeśli występują niedowłady to nawet w pierwszej kolejności) oraz po wykluczeniu przyczyn somatycznych psychiatryczną ponieważ część objawów może mieć tło psychogenne.