Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy stres ma wpływ na hipotonię?

Bardzo proszę o poradę. Mam hipotonie ale lekarz powiedział żebym się cieszył bo będę zdrowszy ale ja mam problemy z dotlenieniem. co często kończy się mroczkami,szumami usznymi, spadkiem koncentracji i siły, zdarzają się omdlenia i niedowłady z powodu niedokrwienia. Dodatkowo wahania pogodowe nasilają objawy. Wielokrotnie badany cukier nie ujawnił odchyleń od normy, kortyzol również w normie. W chwili obecnej mam 20 lat i czuje się jak "opona z której ktoś wypuścił powietrze". Dodam że najgorzej czuje się w okresie letnim. Czy stres może mieć jakiś wpływ?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Lek. Paweł Szadkowski
87 poziom zaufania

Stres z całą pewnością nie działa korzystnie, ale to zależy od tego czy hipotonia jest wywołana mechanizmem odruchowym. Powinna pani przejść dokładną diagnostykę kardiologiczną, a w następnej kolejności neurologiczną (jeśli występują niedowłady to nawet w pierwszej kolejności) oraz po wykluczeniu przyczyn somatycznych psychiatryczną ponieważ część objawów może mieć tło psychogenne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy