Czy stres ma wpływ na wahania wagi?

Witam serdecznie, proszę o poradę, mam 61 lat przy wzroście 149 wazę 69 kg -6 lat temu rzuciłam palenie, nie objadałam się i nie objadam, jestem osobą ruchliwą..Zauwazyłam ze w ciagu 1 tygodnia potrafię przytyć kilogram 0,5kg. Zastanawiam sie czy stres ma na wagę wpływ..(4 lata temu zostałam sama, brak snu.. wypadanie włosow ) Proszę o poradę. Pozdrawiam serdecznie

Witam,
stres może wpływać na wahania wagi (można zarówno tyć jak i chudnąc pod wpływem stresu). Proszę udac się do lekarza pierwszego kontaktu, gdyż możliwe są też medyczne przyczyny problemów z wagą. Jeżeli podstawowe badania nie wykażą nieprawidłowości zachęcam do podjęcia psychoterapii.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl