Czy stres mógł spowodować pieczenie skóry?

Witam. Na wstępie informuję, iż w 2014 i 2016 miałem epizody polineuropatii czuciowo-ruchowej (zespół Guilliana-Barrego) poprzedzone infekcją górnych dróg oddechowych. Od wczoraj odczuwam dziwne wrażenie na skórze gdy jej dotykam w niektórych miejscach (lewa stopa, lewa ręka, pod pachą i lekko na klatce piersiowej) - jakby była poparzona słońcem, ale nie ma żadnych śladów ani zmian na skórze. Piecze tylko przy dotyku. Podejrzewałem, że to nawrót polineuropatii ale nie miałem żadnej infekcji ani nie odpowiada to poprzednim objawom. Dzień przed wystąpieniem objawów lub też kilka dni byłem narażony na silne emocje, stres, kłótnie, oraz zdarzenie drogowe z moim udziałem. Spożywałem też małe ilości alkoholu w tych dniach( nie podczas zdarzenia drogowego). Czy stres, nerwy i emocje mogły spowodować taki objaw? Czy to zniknie samoistnie, czy należy podjąć jakieś kroki? Pozdrawiam!

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.