Czy stres może być powodem braku miesiączki?

Witam Miesiączki nie miałam od miesiąca . ostatnio kochałam sie z moim partnerem bez zabezpieczenia ale zapewniał mnie ze nie doszedł (to nie jest nasz pierwszy sex bez zabezpieczenia) ale w ostatnim ostatnim czasie miałam dużo stresu związanego z śmiercią taty ale tez z obawą o ciążę . dwa tygodnie temu wykonałam test ciążowy ale wyszedł negatywny . ale w ciągu tych tygodni też uprawiam sex z partnerem bez zabezpieczenia . czy jest to możliwe ze przez cały ten stres nie mam miesiączki ?

Tak, stres często wpływa na brak miesiączki w terminie. Poza tym proponuję wykonać test ciążowy z krwi. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.