Czy stres może być powodem nieregularności miesiączki?

Witam.Zazwyczaj moja misiaczka trwa 28 dni.Od 3 miesiecy przestala byc regularna. Stres przezywam caly czas od 9 lat.Jednak te problemy pojawily sie nie dawno. Mam 29 lat. Co moze byc przyczyna tak naglej zmiany?Wiek?Hormony?

Może być wiele czynników wpływających na zmianę cyklu menstruacyjnego poza stresem. Są to m.in. zmiany klimatyczne, zmiana trybu życia, diety, aktywności, zmiany hormonalne.

Dzień dobry. Tak, stres wpływa na funkcjonowanie organizmu w sensie medycznym. Może wywoływać różne objawy, również opisane przez Panią. Zwykle objawy nasilają się w czasie, stąd trudności mogły się pojawić dopiero teraz. Z całą pewnością stres, z którym nie potrafimy sobie konstruktywnie radzić jest powodem do podjęcia psychoterapii, do czego Panią zachęcam. Warto umożliwić sobie w ten sposób powrót do równowagi i podnieść komfort życia.

http://progress.warszawa.pl/

Witam Panią
Stres narusza równowagę wszystkich procesów fizjologicznych
organizmu, zaburzając jego prawidłowe funkcjonowanie,
Długotrwały stres może prowadzić do bezsenności,
pogorszenia pamięci, chronicznego bólu głowy, problemów
z trawieniem, cukrzycy, chorób serca i układu krążenia,
zaburzeń lękowych , nerwicy, depresji i wielu innych zaburzeń.
Stres negatywnie wpływa również na cały układ hormonalny
i może powodować rozregulowanie cyklu menstruacyjnego.
Jeżeli stres utrzymuje się, to warto skorzystać z pomocy
psychologicznej, gdyż długotrwały stres może prowadzić
do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
W leczeniu stresu i jego konsekwencji, bezpieczną
i skuteczną metodą jest psychoterapia.
Zachęcam Panią do spotkań terapeutycznych, podczas których
odzyska Pani równowagę wewnętrzną, zdobędzie Pani umiejętność
radzenia sobie z emocjami i ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl