Czy stres może być przyczyną łysienia?

biorę tabletki 4 lata MERZ SPECIAL potem VITAPIL , REVALID i w końcu nasza poczciwa SKRZYPOWITA rok. Nie używam lokówki, suszarki lakieru od 4 lat. Nie używam farb do włosów bo nadal mam czarne włosy w wieku 40 lat. Ja jednak przez 4 lata mam silne stresy, ponieważ w tym czasie umarły mi 4 córki po porodzie i mąż zostawił nagle. Czy stres może być przyczyną łysienia ? proszę o odpowiedz

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję tak trudnych przeżyć, utraty córek oraz rozstania. Tak, silny stres, przeżyte traumy powodują spadek odporności i mogą skutkować łysieniem. Warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Wiele skutecznych leków (zarówno doustnych, jak i na skórę głowy) jest dostępnych na receptę. Wielu pacjentów ceni też zabiegi mezoterapii - wstrzykiwania substancji leczniczych płytko w skórę głowy. Przyczyny mogą mieć też np. charakter hormonalny - można skonsultować się z endokrynologiem.

Pozdrawiam!