Czy stres może powodować ból kręgosłupa i szyi?

Witam. Mam 20 lat od dziecka borykam się z bólem kręgosłupa szyi i ramion . Lekarze nie wiedzieli i do tej pory nie wiedzą co mi jest . Nie mogę stać w jednym miejscu przez 10 min ponieważ ból w ramionach i dolnej części pleców dobija . Ludzie patrzą się na mnie dziwne ponieważ co parę minut robie dziwne ruchy głową . Ja to nazywam odblokowaniem. Muszę dodać, że trzaski w kościach słychać w całym domu. Lekarze twierdzą że ból może być powodowanyprzez stres ponieważ jestem bardzo spietą osobą .

Witaj,
Pierwszą rzeczą jaką nasuwa mi się na myśl po przeczytaniu Twojej wiadomości jest to, że nie wykluczono u Ciebie, bądź tego nie napisałaś czy masz zdiagnozowane skrzywienie kręgosłupa. Jeśli nie diagnozowano Cię w tym kierunku, udaj się do lekarza ortopedy, bądź reumatologa i poproś o skierowanie na prześwietlenie rentgenowskie całego kręgosłupa. Staraj się utrzymywać właściwa postawę ciała. Jeżeli ból ten nie jest efektem stresu i napięcia, to efekt zmiany ułożenia ciała i podjęcia ćwiczeń fizycznych może pojawić się ze znacznym opóźnieniem (tym bardziej że problem, z którym się zmagasz istnieje od kilku lat)
Natomiast jeśli chodzi o somatyzację stresu, czyli odczuwany przez Ciebie ból w okolicy pleców i ramion, to istnieją różne sposoby redukcji napięcia, np sport - dobrym wyjściem byłby basen, ogólne ćwiczenia rozciągające, trening relaksacji z dobrą spokojną muzyką tle, hobby. Jako psycholog polecam Ci trening autogenny Schulza.
Pozdrawiam, Grzegorz Pożyczka

Dzień dobry. Opisuje Pani sytuację, w której przyczyna lub jej podejrzenie jest Pani znane od dawna. Trudnościami z obszaru funkcjonowania psychologicznego zajmuje się psychoterapia. Proszę podjąć kroki w tym kierunku. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/