Czy stres może wpływać na wypadające włosy?

Witam. Jestem kobietą i mam 24 lata. 3 lata temu zaczeły mi bardzo wypadac włosy, wcześniej nie miałam z włosami zadnego problemu były zdrowe i błyszczace. Teraz suche, matowe i wypadaja garściami. Mam juz zakola i 60% mniej włosów. Jakie badania powinnam wykonac? jakie choroby i zaburzenia organizmu mają wpływ na tak silne wypadanie? Czy stres ktory odczuwam przez ostatnie 3 lata moze miec wpływ na taka utratę włosów? Proszę o pomoc bo już nie daję sobie z tym rady! Kamila

witam,
jak najbardziej utrata owłosienia może być związana ze stresem,
Musi Pani udać się do dermatologa/trychologa i rozpocząć diagnostykę.
Przyczyn może być wiele - od problemów tarczycowych, po choroby autoimmunologiczne.

Tak, może. Proszę udać się do dermatologa na konsultację, po wykonaniu odpowiednich badań lekarz postawi diagnozę i dobierze odpowiednie leczenie.