Czy stres przy antykoncepcji doustnej może opóźnić miesiączkę?

Wiadomo ze silny stres moze opóźnić pojawienie sie miesiączki, ale czy przy stosowaniu doustnej antykoncepcji stres rownież moze wpływać na opóznienie lub niepojawienie sie krawawienie w przerwie miedzy opakowaniami

Nie. Brak krwawienia z odstawienia może być spowodowany ciążą lub innymi zaburzeniami w zakresie narządu rodnego i/lub równowagi hormonalnej. Proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem.