Czy stres sprawia, że chudnę?

Chudnięcie ze stresu? Mam problemy ze zdrowiem (wątroba), zauważyłem, że od paru dni systematycznie tracę na wadze (ok. 300g/400g) dziennie. W 5-6 dni schudłem ok. 2,5kg bez akt. fiz. Śniadanie, obiad, kolacje jem normalnie choć z lekką niechęcią. Jedyne co to zamieniłem napoje gaz. na wodę niegaz., odstawiłem chipsy, słodkie itp a zamiast tego pomiędzy obiadem a kolacją jem jabłko i pomarańczę. Robię już wszystko, żeby o tym nie myśleć, ale może jakoś podświadomie ten stres powoduje, że chudnę?

Witam serdecznie,

zarówno stres, problemy z wątroba jak i zmiana diety sprzyjają chudnięciu.
Najlepiej byłoby gdyby udał się Pan do dietetyka, który ułoży indywidualną i dobrze zbilansowaną dietę.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Wszystkie trzy elementy (zmiana diety, stres, zaburzenia wątroby) wpływają na chudnięcie. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.