Czy stres wpływa na dziecko w pierwszym tygodniu ciąży?

Czy stres wpływa na dziecko w pierwszym tygodniu ciąży? Współżyliśmy z mężem 22 lipca i gdyby wtedy doszło do zapłodnienia to czy przez ten tydzień mocny stres dwutygodniowy może wpłynąć na rozwój dziecka? Proszę o dłuższe wypowiedzi i uzasadnienie. Nie typu tak lub nie. Proszę skonsultować się z lekarzem. Ale bardziej wyczerpujące jeśli macie Państwo oczywiście na ten temat jakąś wiedzę.

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

oczywiście zdarza się iż przy mocnym stresie może dojść do poronienia, ale jeżeli doszło już do zapłodnienia i zagnieżdżenia sie zarodka to w wyniku stresu nie powinno nic z rozwojem dziecka się dziać - oczywiście jeśli nie będzie ten stres się powtarzał.