Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam,
Sres może być następstwem nieprzepracowanych problemów z bardzo wielu zakresów:ogólnej samooceny,obciążeń i przekazów rodzinnych,które są dyskredytujące dla Pana potrzeb itp.Tak więc jak w poprzednim liście zachęcam do podjęcia diagnozy i następnie pracy ze secjalistą/specjalistami/.Praktyka pokazuje,że w tej dziedzinie psychoterapia ma duże osiągnięcia.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
umów wizytę 0

Witam Pana. Odpowiedź na Pana pytanie brzmi - zdecydowanie tak. Już w latach 90-tych XX wieku badania dowiodły, że nasz (ludzki) układ nerwowy ma wiele powiązań z innymi układami w naszym organizmie. Jeśli więc w naszym życiu stres jest silny i/lub długo trwający to może przyczyniać się do osłabienia w różnych aspektach naszego zdrowia i funkcjonowania. Warto by Pan pomyślał o bezpośrednim kontakcie z psychologiem. Taki kontakt będzie miał na celu rozpoznanie źródeł stresu i wypracowanie sposobów redukowania go. Pozdrawiam Pana

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety