Czy stres wpływa na opóźniającą się miesiączkę?

Witam.Od jakiś 3-4 miesięcy spóźnia mi się zawsze okres nawet do 7 dni.W tym miesiącu powinnam okres dostać 8 maja a jest 16.Mam od 2 tygodni większy wysyp trądziku na twarzy i boli mnie brzuch normalnie jak przed okresem.Dziś dostałam takiej jakby brązowej wydzieliny.Byłam rano siku i zauważyłam że wyleciały ze mnie takie skrzepy krwi.Niby te skrzepy normalne ale ten kolor mnie niepokoi.Dodam że w tym miesiącu miałam bardzo dużo stresu..plus to byłam pare dni w Niemczech. Co to może oznaczać?

Silny stres rzeczywiście może wpływać na rozregulowanie cyklu i przesunięcie się daty miesiączki. Trzeba jednak pamiętać, że nie musi to być przyczyna! Warto obserwować swój organizm i w razie dalszych wątpliwości skontaktować się z lekarzem ginekologiem. Pozdrawiam!

Witaj!
Napisała pani o tym ,że spóźnia się pani miesiączka , al także że jest tak wiele razy, natomiast nic pani nie napisała czy cokolwiek robi pani w kierunku by to zmienić- wizyta i konsultacja u specjalisty? Poniewaz jest to częste to organizm przy dużym stresie może też zareagować rozstrojeniem oraz nietypowymi dla pani objawami np. trądzikiem , bólami brzucha lub opóźnieniem czy nietypowymi symptomami wystąpienia miesiączki . Natomiast jeśli pani współżyła proszę zrobić próbę ciążowa . Pozdrawiam