Czy stres wpływa na opóźnianie się miesiączki?

tydzień po stosunku spużnia mi się miesiączka już 3 dni.boli nie brzuch tak jak zawsze jak miała się pojawić miesiączka ale krwawienie się nie pojawia niepokoje się bardzo co mam robić nie planuję dzieci bo zagranicą pracuję.ale też ostatnio mam dużo stresu dużo się denerwuję czy to też może wpływać naspużnienie się miesiączki.martwie się i jeszcze gorzej denerwuje.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ciąży w Pani przypadku nie można w 100% wykluczyć dlatego dla pewności może Pani wykonać test ciążowy po około 14 dniach od stosunku, który powinien być już diagnostyczny. W przypadku ujemnego wyniku można założyć, że przyczyną opóźnienia miesiączki są zaburzenia hormonalne wywołane stresem. Pozdrawiam