Czy stymulowanie mózgu może być metodą na walkę z nieśmiałością?

Witam mam pytanie odnośnie mojej nieśmiałości, być może fobii społecznej, sięgając pamięcią od zawsze byłem nieśmiały skryty, nie potrafię się poprawnie wysławiać, muszę dłużej pomysleć i tak mi wypowiedź nie wychodzi, przy wypowiedzi czuje stres mam, nauka idzie mi bardzo i ciężko, czuję że mało logicznie się wypowiadam, czytałem na internecie że czytanie dużo daje,nauka języka angierlskiego, że to wszystko stymuluje mózg prosze o opinie

Witam,

proszę zastanowić się nad psychoterapią poznawczo - behawioralną jako formą pomocy i metodą leczenia.
Pozdrawiam serdecznie