Czy suchy kaszel jest zawsze oznaką infekcji?

Czy suchy kaszel jest zawsze oznaka infekcji docierającej do płuc/oskrzeli?Czy w takim przypadku podac pulmicort czy czekac dalej co sie rozwinie.Dodam że syn ma tendencję do zapaleń płuc od czasu wrzesnia 2012 roku od pójscia do przedszkola obecnie od grudnia 2013 roku nie brał antybiotyku, ani Pulmicortunie chodził do przedszkola. Z góry dziekuję za szybką odpowiedźpozdrela

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Suchy kaszel najczęściej jest objawem infekcji. Jeśli dziecko przeszło zapalenia płuc, proszę nie czekać aż rozwinie się poważna infekcja, tylko skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zaleci właściwe leczenie hamując rozwój infekcji.