Czy suplement diety kwas omega 3 wspomaga pracę mózgu?

Czy suplement diety kwas omega 3 ( 1000mg oleju rybnego, 12% DHA ,18% EPA ) czy wspomaga pracę mózgu (polepszenie koncentracji i pamięci) ? i czy wywołuje raka jelita grubego ?

Witam, kwasy z rodziny omega-3 wspomagają pracę układu nerwowego. Nie powinno się ich jednak przyjmować zbyt dużo. Najbezpieczniej byłoby spożywać przynajmniej kilka razy w tygodniu tłuste ryby np. łososia, a dni bez ryby - suplementować dietę wg informacji na opakowaniu suplementu.
Pozdrawiam
EC

Kwas omega 3 korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu krążenie i odpornościowego! Resztę znajdzie Pani w ulotce leku w net-cie!!! pozdrawiam , zż