Czy suplement diety ma wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, jestem w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych m***. Od kilku dni przyjmuję suplement diety o składzie: lecytyna sojowa( zaiwerająca fosfodylocholinę, kefalinę, inozytofosfatyd), witaminę B2 w postaci chlorkowodorku pirydoksyny, witaminę B12 cyjankobalamina, sodowt d- panttotenian, nikotywy kwas amid. oraz etanol i sacharozę. Czy ma ona wpływ na skuteczność antykoncepcji? Jakie konsekwencję ma podana w ulotce informacja o zwiększeniu stężenia witaminy E we krwi w przypadku stosowania razem z doustną antykoncepcją. Dziękuję za pomoc.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisany preparat nie wpływa osłabiająco na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Witamina E spożywana przez dłuższy czas w dawkach większych niż 1000 mg u dorosłych może powodować przedawkowanie. W wypadku przyjmowania wspomnianego preparatu z antykoncepcją, nie należy przyjmować innych preparatów z witaminą E.

Serdecznie pozdrawiam!