Urydyna a skutki uboczne

Dzień dobry. Mam takie pytanie czy urydyna, a dokładniej suplement diety urydynox powoduje skutki uboczne? Kupiłem go w aptece na bole kręgosłupa lędzwiowego, jednak po kilku dniach stosowania ,pojawiły się u mnie dziwne objawy takie jak. ukłucia w klatce piersiowej i plecach, byc moze to naturalny proces regeneracji nerwów ja jednak sie przestraszyłem i przestałem łykac te tabletki. W związku z tym chciałbym się spytać czy mam brać dalej urydynę czy może jest cos innego co moglbym stosować. Może  zamiast tabletek urydyna lepsze sa maści. Słyszałem tez o okładach z borowiny. Proszę wiec o rade co mam dalej robić. Czy jest szansa, że urydyna faktycznie pomoże mi na bóle kręgosłupa lędźwiowego czy nie ma takich szans i lepiej będzie udac się do lekarza? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam,
suplementy diety najczęściej nie wywołują takich skutków ubocznych. Jednak każdy z nas jest inny i inaczej reaguje na różne leki/suplementy. Sugeruje odstawić preparat i sprawdzić jak się będzie Pan czuł.

Magdalena Mroczek

Urydynox ma status suplementu diety. Substancją czynną jest monofosforan urydyny. Pomaga on zregenerować się uszkodzonym nerwom. Poza tym ma on w składzie witaminy z grupy B oraz kwas foliowy, który również wspomaga regenerację nerwów i działa na układ nerwowy. Witaminy z grupy B zmniejszają dodatkowo stres oksydacyjny w komórkach.

Urydynox stosowany jest w bólach kręgosłupa, nerwobólach, polineuropatiach w celu dostarczenia substancji odżywczych, wspomagających naturalne procesy odbudowy uszkodzonych nerwów. Należy spożyć 1 kapsułkę dziennie.

Preparat nie powoduje wystąpienia działań niepożądanych. Objawy, które Pan zgłasza mogą wynikać z wielu różnych schorzeń. Nie są one jednak działaniem niepożądanym opisywanego wyżej suplementu diety, który jest bezpieczny. Nie musi Pan odstawiać preparatu, ale jeśli przyjmowanie go nie daje żadnej poprawy, może Pan to zrobić. Radzę udać się do lekarza rodzinnego, który przeprowadzi diagnostykę bólów w klatce piersiowej i skieruje ewentualnie na odpowiednie badania. Jeśli chodzi o bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, to proszę pamiętać, że lek ma tylko działanie wspomagające. Rehabilitant może pokazać odpowiednie ćwiczenia, które odciążą kręgosłup oraz zmniejszą ból. Poza tym można przyjmować niektóre leki przeciwbólowe z grupy NLPZ. Należą do nich np. ibuprofen czy paracetamol. Diagnostyką powinien zająć sie lekarz neurolog i ewentualnie ortopeda lub neurochirurg. Neurolog sprawdzi czy nie doszło do uszkodzeń neurologicznych. Pomocne jest wykonanie MRT i lub CT. Na MRT można łatwo ocenić czy nie doszło do uszkodzenia nerwów. Neurochirurg będzie mógł ocenić wskazania do ewentualnej operacji.