Czy suplement na zaparcia osłabia skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, czy tabletki Sollievo osłabiają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Tabletki antykoncepcyjne biorę o godzinie 17, a Sollievo 21/22 i co pare dni. Prosze o szybka odpowiedz i dziękuje za pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Z naturalnych preparatów dziurawiec ma udowodniony wpływ na osłabienie działania antykoncepcji hormonalnej. W przypadku ww. preparatu interakcja nie została określona, ale jest raczej mało prawdopodobna.