Czy suplementacja witaminami wspomaga leczenie nerwicy?

Witam, czy suplementacja witaminami z grupy B, magnezem oraz tryptofanem przed snem jest w stanie jakoś korzystnie wpłynąć na leczenie nerwicy? Jestem osobą, która raczej boi się brać leków, które zostały mi przepisane (afobam doraźnie i Escipram), ze względu na ich działanie (Afobam = uzależnienie, Escipram = możliwa z początku kumulacja objawów) lecz z dnia na dzień mam wrażenie jakby ubywało mi humoru, ogólnej energii i coraz mniej wychodzę z domu bo boje się że gdzieś zasłabnę.

Witam! Leczenie zaburzeń nerwicowych powinno się składać z psychoterapii i odpowiednio dobranych leków p/depresyjnych. Psychoterapię zaliczamy do leczenia przyczynowego (w zależności od jej rodzaju), farmakoterapia jest leczeniem objawowym, czyli bardziej uzupełniającym. Jeżeli idzie o tzw. suplementy ich działanie przypomina placebo - jeżeli jesteśmy o tym przekonani, to pomaga! Niestety na wyniki trzeba trochę poczekać. Powodzenia W. Ł.