Czy suplementy diety zawierające skrzyp polny można brać wiosną i latem?

Czy suplementy diety zawierające skrzy polny można brać wiosną i latem, kiedy jest słońce? Czytałam, że skrzyp jest ziołem fotouczulającym i po kontakcie ze słońcem na skórze mogą się pojawić jakieś zmiany.

Witam,

Skrzyp polny nie ma udowodnionych naukowo właściwości fotouczulających, dlatego można brać go wiosną i latem, jednak zapobiegawczo można zrobić przerwę w okresach intensywnego opalania - zdarzały się przypadki przebarwień, które mogą być spowodowane suplementacją skrzypu.

Pozdrawiam,
Agnieszka Michałkiewicz
Dietetyk

info@klinikazywienia.pl

Witam Panią,

Nie ma badań naukowych które potwierdziłyby ostatecznie związek pomiędzy słońcem a skrzypem. Obecnie może go Pani stosować. Latem kiedy pojawi się intensywne słońce można zaprzestać suplementację ale najlepiej obserwować swoje ciało. Najprawdopodobniej nie pojawią się zmiany skórne ale gdyby były choć najmniejsze należy zrobić przerwę.

joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk