Czy surowicze zapalenie centralnej części siatkówki ma tendencję do nawrotów?

Dzień dobry. Od czerwca do tej pory leczę surowicze zapalenie centralnej części siatkówki , stan mojego oka się poprawia, ale mam takie zapytanie a mianowicie czy takie schorzenie ma tendencję do częstych nawrotów? Dodam, że mam 35 lat i od 5 choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego zastanawia mnie czy te problemy z okiem mogą być związane z moją chorobą jelit? Chce w przyszłości być mamą, czytałam że podczas ciąży zapalenie w oku jakie miałam może się powtórzyc czy to prawda? dziękuję

Witam.tak.są tendencje do nawrotow. Typowy pacjent to facet po 30 biznesmen zestresowany z Helivobavtwr w żołądku. Trochę Pani odbiega od wzorca. Proszę podejść optymistycznie .natomiast kontrolować się też w Oct. Pozdrawiam serdecznie