Czy swędzenie i pieczenie to objaw ciąży?

Mam 18 lat. Ponad 2 tygodnie temu kochałam się z chłopakiem. Miałam w tym czasie 7- dniową przerwę a kochałam się z nim w dzień rozpoczęcia nowego opakowania po miesiączce. Minęło jakieś 18 dni po stosunku i odczuwam swędzenie i pieczenie pochwy oraz mam ją zaczerwienioną. Martwi mnie to, więc chciałam zapytać czy w dzień odbytego stosunku byłam zabezpieczona? Czy może to być objaw ciąży? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Niestety nie jest możliwe by jedynie na podstawie informacji przekazywanych
przez internet sprawdzić czy dana osoba jest w ciąży czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze jeżeli doszło do stosunku seksualnego
nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Aby uzyskać 100% pewność należy zgłosić się do lekarza ginekologa.
We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy
dostępny w aptekach na terenie całego kraju.
Ta problematyka jest szeroko omówiona na naszym portalu w
videocastach, odpowiedziach ekspertów i artykułach, przykłady poniżej:

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl