Czy świąd może świadczyć o wczesnym raku?

Od przeszło roku borykam się ze świądem skóry,nie mam śladów na skórze dopóki nie zacznie mnie swędzić,po drapaniu są czerwone pręgi.Hamują go tabletki antyalergiczne,a ostatnio HYDROXYZINUM (po różnych badaniach lekarz zasugerował nerwicę)Czytałam jednak że świąd też może być objawem bardzo wczesnego raka (chłoniak, ziarniak?)jakie badania zrobić by rozpoznać czy to rak? morfologia ok,oprócz MCH lekko obniżone MPV też poniżej normy PDW lekko powyżej, monocyty 1%(3-8% norma)mam się bać?

Choroby wewnątrzustrojowe mogą powodowc świąd skóry-nie tylko rak ale też wiele innych,np ch.nerek wątroby,infekcje (też grzybicze).