Czy światłoterapia pomoże przy depresji?

Mam taką chwiejną,lekką depresję,tzn długo śpię,mam czarne myśli i niechęć do działania,irytuję się często i ludzie mnie niesamowicie drażnią.Nie chcę od razu zażywać leków,które mają sporo skutków ubocznych.Myślę nad kupnem słuchawek do światłoterapii valkee.Czy one faktycznie coś pomogą?i warto wydać tyle pieniążków?

Witam.
Szanowna Pani, to może być metoda wspierająca "walkę" z obniżonym nastrojem czy depresją, ale nie rozwiązująca problem.
Namawiam do udania się na konsultację do psychoterapeuty, który po dłuższej rozmowie i wstępnym nazwaniu Pani problemu zaproponuje Pani właściwą formę pomocy i jeśli będzie taka potrzeba, wyśle również na wizytę
do psychiatry.

Pozdrawiam.
Agnieszka Dymska

Psycholog,psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska/

Witam, napisała Pani że ma zmienny nastrój, często się irytuje, dużo Pani śpi. Warto skonsultować się na początek z lekarzem, zanim wyda Pani pieniądze na aparat, ponieważ objawy które Pani opisuje mogą mieć również inne podłoże. Jeżeli może Pani wpłynąć na swój nastrój, proszę się zastanowić co sprawia Pani radość, zaangażować się w jakąś aktywność. Jeżeli gorszy nastrój pojawia się w okresie jesienno-zimowym, może mieć związek z niedoborem świata i tzw.depresją sezonową. Zabiegi fototerapii mogą być wtedy pomocne. Może Pani również skorzystać z konsultacji z psychologiem.
Przesyłam link do artykułu:
http://www.psychiatria.pl/artykul/swiatloterapia-w-psychiatrii/543
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@pracownia-start.pl
www.pracownia-start.pl