Czy świeża krew w stolcu i częste wypróżnienia oznaczają nowotwór?

Mężczyzna lat 49 ma częste wypróżnienia,świeżą krew w stolcu i boli go krzyż i miednica. Czy to mogą być objawy nowotworu?

Lek. Paweł Szadkowski

Świeża krew w stolcu jest zawsze objawem niepokojącym wymagającym badania lekarskiego i diagnostyki, aczkolwiek najczęstszą przyczyną pojawiania się krwi w stolcu jest krwawienie z żylaków odbytu. Powyższe objawy mogą również świadczyć o infekcji przewodu pokarmowego.