Czy świńską grypę można zdiagnozować bez badania krwi?

witam, moja mama lat 67 była wczoraj u lekarza i powiedział jej że ma świńska grypę. stąd moje pytanie czy można zdiagnozować świńską grypę bez badania krwi? a po drugie dostała neosine czy to wystarczający lek? przeciez powikłania są groźne!

Witam.
1. Nie. Można jedynie podejrzewać.
2. To zależy. Ale należałoby rozważyć zastosowanie leku przeciwwirusowego np. Oseltamiviru.

pozdrawiam
wizytylekarskie.org