Czy syn ma szansę mieć podobny wzrost?

Witam mój syn ma 12 lat i wzrost 133. Obecnie jesteśmy diagnozowani przez endokrynologa. Robiliśmy badanie wieku kostnego i wyszło że odpowiada na 9 lat i 11 miesięcy. Jaki wzrost sym moze odciągnąć docelowo? Ojciec dziecka również rósł powoli i był podobnego wzrostu w syna wieku. Co prawda teraz tata ma 176 ale i to dobre. Czy syn ma szansę mieć podobny wzrost?

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej tak, syn ma szansę na podobny wzrost do ojca. Na podstawie tych danych nie jestem w stanie Pani powiedzieć, jaki wzrost syn osiągnie. Istotny jest też wzrost Pani oraz prześledzenie siatek centylowych z poprzednich pomiarów, czy syn zawsze się mieścił w podobnych przedziałach oraz oczywiście odpowiednia diagnostyka u endokrynologa.