Czy synowi potrzebny będzie aparat?

Syn bedzie mial 12 lat w grudniu. Czy jesli syna zapisze do ortodonty na potrzebny aparat bedzie jeszcze dofinansowany z NFZ??. Syn mial tymczasowy aparat na zeby majac mleczaki ale to bylo rok temu w innym kraju. Bylam u oryodonty i ciagle przeciaga kolejne wizyty a ewidentnie syn potrzebuje aparat gdyz brak miejsc na 5 zeby.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia aparat ortodontyczny ruchomy, góra, dół, przysługuje bezpłatnie dziecku do 12 roku życia. Liczy się data urodzin. Leczenie ortodontyczne, w tym naprawa aparatu, kontynuowane jest do ukończenia przez dziecko 13. roku życia. Aparaty stałe nie są i nigdy nie były finansowane przez NFZ ani wcześniej przez kasy chorych.