Czy syrop z cebuli, czosnku i miodu wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Czy syrop z cebulu, czosnku i miodu wplywa na skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych? Biore tabletki Daylette. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Biorąc pod uwagę bogaty skład cebuli, czosnku i miodu (oraz fakt, że wszystkie bioskładniki tych cennych surowców zapewne nie zostały jeszcze poznane) nie można wykluczyć, że wpływają one na proces farmakokinetyki. Brak jest jednak informacji o tym ażeby spożycie cebuli lub czosku obniżało skuteczność środków antykoncepcyjnych. Spośród produktów spożywczych niektórzy zwracają uwagę na szczególnie niekorzystny wpływ alkoholu podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej.