Czy szczękościsk ustąpi po wyleczeniu zapalenia?

Witam serdecznie. Od paru dni daje mi się we znaki na wpół wyrżnięta ósemka - w ciągu 12 godzin dziąsło zaczęło piekielnie boleć, napuchło razem z policzkiem, oczywiście wystąpił szczękościsk. Odwiedziłam stomatologa i dostałam antybiotyk. Czy szczękościsk ustąpi po wyleczeniu zapalenia? Ból minął, opuchlizna pomału się zmniejsza ale nie widać różnicy w szerokości otwarcia ust. Pozdrawiam

Utrudnione otwieranie ust towarzyszace problemom z wyżynającą sie 8 powinno ustąpić do trzeciej doby po rozpoczęciu antybiotykoterapii

Wraz ze zmniejszaniem opuchlizny powinien powoli puszczać szczękościsk. Możliwe, że będzie konieczne dłuższe przyjmowanie antybiotyku. Jak tylko sytuacja się poprawi i ustąpi szczękościsk, musi Pani zgłosić się do chirurga na usunięcie zęba przyczynowego.

Witam. Szczękościsk to częściowa lub całkowita niemożność otwarcia jamy ustnej na skutek odruchowego skurczu mięśni stawu skroniowo-żuchwowego (m. żwacza, m. skroniowego i mięśni skrzydłowych).Zasadniczym bodźcem wywołującym odruchowy skurcz włókien mięśni żwaczowych jest ból. Ponieważ szczękościsk nie jest chorobą tylko jej objawem dążymy do wyleczenia podstawowej choroby. Skoro objawy w Pani przypadku ustępują jedyną rada jest ćwiczenie otwierania ust ( do momentu silnego bólu). Po niedługim czasie powinna Pani to " rozćwiczyć". Pozdrawiam Krystyna Pikała