Czy szczelina odbytu ma związek z brudnym odbytem?

Witam. Mam 19 lat. Byłem u proktologa i po badaniu rektoskopii stwierdzil, ze mialem szczeline odbytu. Jednak od tego czasu zauwazylem, ze po wyjściu z toalety i umyciu sie w wannie po jakims czasie gdy dotkne glebiej papierem toaletowym odbyt, jest on brudny. Nie jest to intensywne jak po wyproznieniu ale jednak jest. Czy to normalne?

Lek. Paweł Szadkowski

Jest to możliwe przy Pana dolegliwości. W celu leczenia szczeliny odbytu może Pan zgłosić do chirurga ogólnego lub proktologa.