Kobieta , 21 lat Dobry wieczór ! Wczoraj bawiłam się z moim małym szczeniakiem, owczarek niemiecki i podczas zabawy sunia ugryzła mnie w dwa miejsca, są to dwa małe siniaki. Nie polała się krew, tylko zrobił się siniak. Na początku odczuwałam pieczenie, teraz jak dotknę to nawet boli. Szczeniak nie był jeszcze szczepiony przeciwko wściekliźnie. Drętwieje mi troszkę ręka w miejscu tego większego siniaka. Wstydzę się iść do lekarza, ponieważ są to bardzo małe siniaki. Czy powinnam obawiać się zakażenia wścieklizna
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Wścieklizna przenosi się przez otwartą ranę ze śliny zarażonego zwierzęcia. Trudno określić z pani opisu czy doszło do przerwania ciągłości tkanek. Przy podejrzeniu wścieklizny obserwuje się psa przez 14 dni. Jeśli pies zdechnie trzeba przebadać go weterynaryjnie w kierunku wścieklizny. Jeśli piesek szczęśliwie dalej będzie żył wścieklizna nie grozi ani jemu, ani tym bardziej pani. Niestety piesek może zarazić też tężcem i innymi drobnoustrojami, nie tak groźnymi, ale jednak. W przypadku temperatury, lub zropienia rany konieczna będzie konsultacja lekarza chirurga.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: