Czy szczepić się na różyczkę?

Witam serdecznie. Mam 38 lat i nie jestem pewna czy chorowałam na różyczkę w dzieciństwie. Planuję ciążę. Zrobiłam badanie na obecność przeciwciał na różyczkę IgG. Wynik: 1,5 IU/ml. Czy to oznacza ujemny wynik i konieczność szczepienia? Pozdrawiam.
38 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Za ochronny poziom przeciwciał przeciwko wirusowi różyczki uważa się 10 - 25 IU/ml. W Pani przypadku należałoby się więc zaszczepić jedną dawką szczepionki przeciwko różyczce (na rynku dostępna jest skojarzona szczepionka chroniąca jednocześnie przed odrą, świnką i różyczką). Należy pamiętać, że przez 3 miesiące od szczepienia nie należy zachodzić w ciążę. Przed szczepieniem konieczna jest wizyta u lekarza.
Pozdrawiam.