Czy szczepienie przeciw żółtaczce sprzed 11 lat jest aktualne?

za 16 dni mam mieć operacje na żylaki w kończynie dolnej, lekarz prosił żebym zrobił kilka badań, które zrobiłem w laboratorium, ostatnim moim zadaniem było szczepienie na żółtaczke typu b. Byłem u lekarza rodzinnego ii dowiedziałem sie ze 11 lat temu miałem taka szczepionkę. Lekarz wystawił mi zaświadczenie ze 11 lat temu miałem robioną 3x ii podpisał się swoim imieniem i nazwiskiem. Czy to wystarczy? Lekarz który bedzie prowadził tą operacje aktualnie jest na urlopie i nie wiem co mam robic?

Nie ma obowiązku szczepienia przed operacją. Nie jest to ani wskazanie, ani przeciwskazanie. Obecnie szczepi się raz w zyciu 3 dawkami w schemacie 0-1-6 miesięcy.
Proponuje oznaczyć sobie anty HBs i zobaczyć jaki jest poziom przeciwciał poszczepiennych.