Czy szczepionka Infanrix Hexa jest bezpieczna dla dzieci?

czy szczepionka infanrix hexa jest bezpieczna dla dzieci? slyszalam ze duzo dzieci po szczepieniu mialo powazne skutki w tym leczenie w szpitalu kilka miesiecy lub nawet powazne uszkodzenia. mopj synek ma juz 14 tyg i ciagle choruje. jakies 3 tyg temu wyszedl ze szpitala a mial zapalenie pluc teraz jest dobrze ale charczy mu w gardelu? czy moge zaszczepic dziecko gdy charczy? czy moze wybrac szczepionki z NFZ? dziekuje za odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością przedstawiona szczepionka nie niesie więcej ewentualnych działań niepożądanych niż te refundowane z nfz. Osobiście bez względu na rodzaj szczepionki polecałbym zaszczepić dziecko.