Czy szczepionka przeciw błonicy i tężcowi może opóźnić czas wystąpienia miesiączki?

Witam! Mój cykl miesiączkowy jest bardzo regularny, przynajmniej był do tej pory. 5 października przyjęłam szczepienie przeciw błonicy i tężcowi. 11 października powinnam dostać okres ale go nie dostałam. Jestem w stałym związku i współżyje z moim chłopakiem, nie ukrywam więc, że spóźniający okres bardzo mnie nie niepokoi. Czy istnieje możliwość, że to szczepionka opóźniła menstruacje? Do współżycia doszło 3 dni przed planowaną miesiączką. Zrobiłam test, wynik był negatywny, ale wiem, że w tak wczesnym okresie ciąża może zostać nie wykryta przez ten test. Proszę o pilną odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Jeśli wykonała Pani test w moczu to powinno upłynąć co najmniej 10-14 dni od zapłodnienia. Możliwe,że szczepienie jako sytuacja stresowa ma swój udział w opóźnieniu miesiączki, jednak najpierw należy wykluczyc ciążę.