Czy szczypanie w obrębie członka może oznaczać chorobę weneryczną?

Witam. Cztery miesiące temu miałem ryzykowny kontakt seksualny, od tej pory co jakiś czas odczuwam szczypanie podczas oddawania moczu zwłaszcza po seksie. Byłem u urologa zrobiłem badania Kreatynina 0,74(0,7-1,3); CRP 0,7 (0-5); PSA 0,5 (0-4). Lekarz powiedział, ze nie mam stanu zapalnego, ale nie powiedział co jest powodem szczypania. Dziś zauważyłem czerwony rumień na żołędziu i zaczęło mocniej szczypać. Czy to może być choroba weneryczna?

Jakub Migoń

W Pana opisie brakuje badania ogólnego moczu oraz posiewu moczu - mogłyby one rozstrzygnąć wątpliwości co do stanu zapalnego w obrębie układu moczowego. Podane przez Pana objawy mogą wskazywać zarówno na podrażnienie mechaniczne jak i rozpoczynającą się infekcję. Ze względu na nasilanie się dolegliwości zalecam wizytę u lekarza wenerologa po wcześniejszym otrzymaniu skierowania od lekarza POZ. Lekarz wenerolog w przypadku podejrzenia choroby infekcyjnej pobierze wymaz z miejsca dotkniętego zapaleniem i na podstawie antybiogramu ustali odpowiednie leczenie.