Czy szmery w sercu zawsze wymagają konsultacji lekarskiej?

Czy szmery w sercu, na sercu zawsze wymagają konsultacji lekarskiej, czy mogą oznaczać stres lub coś innego ?

Witam, lekarz pierwszego kontaktu powinien zadecydować, czy słyszalne szmery w sercu wymagają dalszej diagnostyki kardiologicznej. Czasem bywają zupełnie niegroźne i niewymagające leczenia. Jeżeli doświadcza Pani silnego stresu może on pogłębiać problem. Jednak zanim zacznie Pani szukać pomocy w radzeniu sobie ze stresem warto najpierw skoncentrować się na diagnostyce lekarskiej. Zachęcam zatem do wizyty u internisty, który podejmie decyzję o dalszych krokach. Pozdrawiam