Czy sztuczną szczekę można nosić cały czas?

sztuczne szczęki można nosić przez cały dzień np w pracy , w domu

Witam.
Uzupełnienia protetyczne mają być nie tylko funkcjonalne ale również spełniać wymogi estetyczne. Jest Pan osobą młodą i względy estetyczne mają tu niebagatelną rolę. Jeśli proteza jest dobrze dopasowana i nie powoduje żadnych dolegliwości może Pan ją nosić przez cały dzień, dbając tylko o jej odpowiednią higienę.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

Protezy zębowe (sztuczne szczęki) całkowite winny być zdejmowane na noc i przechowywane na sucho. Nie należy ich trzymać w wodzie.
Protezy zębowe częściowe,podparte (szkieletowe0 mogą być noszone przez całą dobę.

Protezy nigdy nie należy używać całą dobę. Niezbędna jest przerwa nocna albo kilka przerw krótszych w ciągu dnia aby błona śluzowa mogła odpocząć. Po każdym posiłku należy protezę wyjąć z jamy ustnej i dokładnie oczyścić z resztek pokarmowych. Należy także wypłukać jamę ustną wodą przed ponownym założeniem protezy.

Protezę zębową powinno się zdejmować do snu, aby błony śluzowe mogły odpocząć oraz do zabiegów higienizacyjnych. Te są bardzo istotne – protezę powinniśmy oczyszczać z resztek pokarmowych po każdym posiłku (najlepiej specjalnymi preparatami o działaniu bakteriobójczym i antyseptycznym), aby przeciwdziałać pojawieniu się infekcji grzybiczych i stanów zapalnych. Umytą protezę należy przechowywać w szczelnym, suchym pojemniczku do tego przeznaczonym (absolutnie nie w wodzie).

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl